Döntéseink a tarot tükrében

A tarot egyaránt tartalmazza a múltat, a jelent és a jövőt.

Ahhoz, hogy megfelelőképpen tudjuk alkalmazni a lapokat, meg kell értenünk, hogy mindennek oka van és semmi nem véletlen műve. Az eddigi helyzetünk – még ha ezt nem is látjuk jelenleg- a múltbeli tetteink következménye, és a jövőnk pedig  a jelenlegi döntéseink eredménye lesz.
A taro minden egyes lapja saját beavatott szimbólum rendszerével kapcsolódik az ősi univerzális minőségekhez. Minden lap egy-egy titkot képvisel. A tarot kártya nemcsak elősegíti önismeretünk fejlődését, de támaszt is ad egyben jövőbeli döntéseink átlátásához.
Sorsunkat mi magunk alakítjuk, mi választjuk meg mit teszünk egy adott szituációban van azonban úgy, hogy egy kívülálló tanácsadó segítségére – aki olvasni tud saját mindent tudó tudattalanunkban – segíthet önismeretünk fejlesztésében.
A körülöttünk lévő események és emberek  tükörként működnek körülöttünk. Megmutatják önmagunk azon oldalait, melyeken dolgoznunk és amelyeket fejlesztenünk kell, ahol nem léteznek hibák, nincsenek kudarcok, csak lehetőségek a spirituális fejlődésünkre. Mindenkor bevonzhatjuk életünkbe azokat a helyzeteket és embereket, amelyek a fejlődésünkhöz szükséges leckéket adják. Ha összekapcsolódunk Felsőbb Énünkkel és “jelen vagyunk” saját sorsunkban, tapasztalataink által meg tudjuk változtatni önmagunkat. A Tarot Bolondja tehát mi vagyunk – a Nagy Arkánum 22 lépésén keresztül eljutunk saját belső Isteni önvalónkhoz.

Szeretettel ajánlom mindazoknak a TAROT kártya segítségét, aki elakadt élete sűrűjében, ha szeretne megerősítést kapni egy döntése előtt, ha kíváncsi arra, hogy életeseményeit hogyan vonzotta az életébe, ha az utat keresi saját önvalójához és egy teljesebb, boldogabb élet megéléséhez.

tarodöntés

Mikor átadjuk magunkat Istennek, az idő nyomása megszűnik. Hiszen a frusztráció éppen abból adódik, hogy azonnal akarunk valamit, ahelyett, hogy hagynának, hogy a természete szerint a maga idejében megtörténjen. A türelem az elengedés önkéntelen velejárója, és mindnyájan tudhatjuk, hogy a türelmes emberekkel milyen könnyű kijönni. Valamint azt is megfigyelhetjük, hogy általában a türelmes emberek végül megkapják amit akarnak.
Az illúzió, miszerint ha elengedjük akaratosságunkat és elvárásainkat, akkor nem kapjuk meg amit akarunk, valójában egy ellenállás az elengedés felé. Attól félünk, hogy elveszítjük, ha nem teperünk eléggé érte. Az elmének van egy olyan rögeszméje, hogy akarással lehet megszerezni valamit. Voltaképp, ha alaposabban megvizsgáljuk ezt a kérdést, akkor észrevesszük, hogy az élethelyzetek alapvető szándékunkon alapuló döntéseknek és választásoknak köszönhetőek. Amit kapunk, az sokkal inkább ezeknek a választásoknak az eredménye, még akkor is, ha ezek a választások tudattalanul történnek, mintsem azt, amit akarunk. Amikor lemondunk az akaratosság nyomásáról, akkor már szabadon hozhatunk bölcsebb döntéseket.
Valahogy úgy hisszük, hogy a boldogságunk az események irányításán múlik, és hogy a tények azok, amik feldúlnak bennünket. Tulajdonképpen érzéseink és gondolataink ezekről a tényekről zaklatottságunk valódi okai. Tények és történések egymagukban semleges dolgok. De a hatalom, amivel felruházzuk őket, az elfogadó, vagy nem-elfogadó hozzáállásunknak és az általános érzelmi állapotunknak tudható be. Ha megrekedtünk egy érzésben az azért van, mert titkon még mindig azt hisszük, hogy valamit véghez fog vinni számunkra.  –  Dr. David R. Hawkins – Elengedés