A KARMA TÖRVÉNYE


Volt már, hogy feltetted a kérdést, miért éppen veled történik valami? Esetleg gondolkodtál azon, hogy ami másvalakivel történt, azt megérdemelte? Ha nem is tudatosan, valójában a karma törvényéről elmélkedtél.

KARMAT

Mi a karma?

A szó maga azt jelenti, cselekedet, tett. Lényege, hogy bármi, amit az ember tesz, következményeket von maga után: a jó jót, a rossz rosszat.

A karma törvénye szerint minden egyes cselekedetnek van egy megfelelő következménye, és minden eseménynek, történésnek van egy oka, amelyre visszavezethető. Eszerint bármit is csinálsz, az a jövődre ok-okozati hatással lesz. Ha tehát például szerelmi csalódás ér, az lehet a következménye egy korábbi, akarva vagy akaratlanul véghez vitt negatív cselekedetednek, ahogyan a jót is bevonzhatod, akár az igazit az életedbe sok pozitív szándékú tettel.

Hindu és buddhista megközelítés

A karma fogalma a hindu és a buddhista világszemléletben is jelen van, de nem tökéletesen fedi egymást a két tanítás megközelítése. A hinduknál minden cselekedet számításba veendő, nemcsak a szándékosak, míg a buddhizmusban lényeges, hogy egy bizonyos tett szándékosan esik-e meg, vagy sem.

Az utóbbi a hinduizmussal ellentétben nem a sors kiszámíthatatlanságát vizsgálja, hanem etikai megközelítésből nézi a tetteket, vagyis, hogy jó vagy rossz szándékkal történt-e, ami történt. A buddhista megközelítés szerint a karma befolyásolja, hogy egy ember milyen formában születik újjá, mégpedig a jó és rossz szándékú tettek által.

Ezért figyelj, mit teszel

A karma törvénye tehát arra figyelmeztet, légy mindig megfontolt, és igyekezz jó szándékkal cselekedni, hogy a jövőben pozitív okozatot vonzzanak be a tetteid, vagyis azok okai. Ha erre odafigyelsz, életed jó irányba mehet előre. Amennyiben azonban rossz szándékkal cselekszel, az megbosszulhatja magát a jövőben.

Ugyanígy, ha tudomásodra jut, hogy mások szándékosan tettek keresztbe neked, tudhatod, a karma így is, úgy is revánsot vesz az ellened irányuló cselekedet miatt, hiszen a rossz szándékú cselekedet negatív eseményeket idéz elő. Mindenesetre ne légy kárörvendő, inkább igyekezz haragtól mentesen, pozitív életszemlélettel élni, hogy ezzel is jót vonzz saját jövődbe.

A negatív gondolatok kihatással vannak az egész életedre. Nem csupán egy-egy részére, hanem mindenre. Ha nem teszel ellene, az egészséged is veszélybe kerül.

Nem is gondolnád, de a negatív gondolatok fizikailag is rossz hatással vannak az agyra, károsíthatják azt. Ez a károsodás ugyan még nehezebbé teszi a rossz gondolatok elengedését, de nem lehetetlen! Szakítsd meg az ördögi kört!

Dr. Rick Hanson neuropszichológus szerint a negatív ingerek nagyobb agyi aktivitást váltanak ki, mint az ugyanolyan intenzitású pozitívak. Könnyebben és gyorsabban érzékeljük őket, és reagálunk rájuk. Ez az evolúció eredménye, hiszen ahhoz, hogy a vademberek megvédjék magukat, ki kellett alakulnia egy rossz ingereket gyorsan feldolgozó agyi területnek. Kísérletet tettek, és kiderült, hogy az utcán például sokkal könnyebben veszi észre az ember a dühös arcokat, mint a nyugodtakat.

Csak úgy, mint az emlékek esetében. A rossz emlékek sokkal intenzívebben élnek a memóriánkban. Az idegsejtek mintegy kétharmada reagál a negatív ingerekre, így érthető a különbség.

Ami még rosszabb, hogy a negatív gondolatok megváltoztatják az agyunkat. A kortizol például (stresszhormon) pusztítja a neuronokat a memória tárolásáért felelős hippocampusban. Továbbá ha az agy hozzászokik egy adott gondolkodási módhoz, akkor bizonyítottan rááll erre, és megszokássá válik. Emiatt nehezebb felhagyni a negativitással.

forrás: http://ezoteriaextra.hu/a-karma-torvenye-mindenki-visszakapja-egyszer-amit-masok-ellen-tesz/