Barna, narancs, bordó, sötétzöld, arany.
Ezek az ősz alapszínei már ősidők óta. Miden évben születnek újabb őszi trendszínek, de azok csak divatból lesznek azzá. Az eredeti árnyalatok magukban hordozzák a természet puritánságát, a megújulást, a hidegebb idők közeledtét, az otthon melegét.
Az Aranysárga, sárga: A legboldogabb szín, hiszen nevettet, felvidít, reményt sugároz! A Nap sugaraira emlékeztet, így beragyogja napunkat, ha sárga vagy arany ruhát viselünk. A sárga aktív állapotba hozza agyunk vizuális központját, így javítja a gondolkodásunkat. A tanulásban is hasznunkra válhat, hiszen ha sárga tollal írjuk le a fontos információkat, akkor azokat könnyebben megjegyezzük. Az örök fény és a hatalom kifejezője, valamint a közvetítés jelképe emberek és Istenek között. A világos- vagy aranysárga a hit, a jóság, az intuíció és az intellektus színe. A narancssárgába hajló sárga a Nap, a melegség szimbóluma, az isteni szeretet és bölcsesség színe. A kínaiak szerint a Föld, vagyis a középpont színe. Eredetileg császári szín volt – csak annak volt szabad sárga ruhát viselnie, aki a császári családhoz tartozott -, később az előkelőség kifejezője lett
A Narancs: Életvidám, boldog színárnyalat, amely viselőjét is jobb kedélyállapotba hozza. Merészebbek, kezdeményezőbbek leszünk, ha ilyen színű ruhát öltünk! Erősíti az ellenálló képességet. Átmenet a piros és a sárga között, így a szellem és a libidó egyensúlyát jelképezi. Kínában és Japánban a szeretet és a boldogság színe. A zsidó hagyományban a ragyogás és a pompa színe.
A piros ruhát viselő nő magára vonja a férfiak tekintetét, érzékiséget sugall, és szexuális vágyakat is ébreszthet.
Barna: A természet és a Föld színe. Szimbolizálja az anyaságot, a gondoskodást, a szorgalmat és a termékenységet. Az ösztönszféra kifejezője is. Szilárd, megbízható, önuralmat tanúsító emberek színe.
Sötétzöld: A természet színe, harmóniát, lelki békét áraszt. Ez a szín a legpihentetőbb az emberi szem számára. Főként a pénzre utal, anyagi világunk meghatározó árnyalata. – Boross Nóra